המלצה למחשב נייד

מדי כמה ימים אני נשאל על המלצה שיש לי למחשב נייד אז כדי לחסוך לי טלפון כל כמה ימים, אני מביא פה את ההמלצה.

ההמלצה שלי נשענת על שתי דרישות – הראשונה והדרמטית ביותר שהמחשב יעבוד מהר, מה זה מהר? שלא אחכה לו. והשנייה שיהיה אמין. מה זה אמין? שיחזיק לפחות שלוש שנים כמו תותח.

ספק

אני קונה קבוע וממליץ בחום על שניידר מחשבים, אמינים, מהירים ותחרותיים במחיר. קניתי אצלם והמלצתי על מאות מחשבים וכל מי שהמלצתי לו חזר מרוצה.

מותג

לגבי המותג עצמו באופן אישי אני אוהב דל (מכוערים אבל עושים את העבודה), לנובו חזקים מאד, ASUS לא הייתי נוגע, אפל מעולים אבל מחשבים יקרים מאד, HP יש מחלוקת. לי היו חוויות קשות איתם אבל לפני הרבה שנים, אסף משניידר טוען שהם השתפרו מאד ויש להם מחשבים טובים מאד. מחשב נייד ללא מותג לא הייתי נוגע.

אחריות

לעסקים חד משמעי לקנות מחשב מותג עם שלוש שנות אחריות באתר הלקוח. לא להתפשר על כלום מתחת לזה. למחשבים זולים לבית אפשר להתפשר על פחות, מחשבים יקרים לקחת אחריות לשלוש שנים.

מסך

זה כמובן מאד אישי, אבל לדעתי מקסימום איזון בין עבודה מול המחשב ונשיאתו היא מסך 13.3 (גם 12.5 הולך), זה מסך ומחשב שלא כבדים מדי כך שגם ניתן ללכת איתם לפגישות וכו' וגם ניתן לעבוד שצריך בלי לשבור את העיניים. כך שמי שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו שיקח 13.3. בהתאמה מי שהמחשב הוא רק ביתי שייקח 15.6 ומי שתמיד בנסיעות 11.6. באופן אישי יש לי 12.5.

דיסק

תמיד חושבים שהרכיב הכי דרמטי הוא המעבד, ודווקא למהירות הוא לא העוגן הכי משמעותי, אחד הרכיבים המשמעותיים למהירות הוא דיסק SSD. אם אתם לא צרכני סרטים גדולים, הייתי מתעקש על SSD וקונה מינימום 128, חי בטוב עם 256 ומתפנק על 500. אם אתם חייבים סרטים וכו' ואין לכם תקציב אז קחו דיסק רגיל, מינימום 500 GB.

זכרון

עוד אחד מהרכיבים המשמעותיים למהירות. מינימום 4 GB, סטנדרט היום זה 8 GB, מתפנק על 16 GB.

מעבד

דווקא כאן הייתי מתפשר, כמובן אם לא חוסכים אז ללכת על מעבד חזק, אבל לדוגמא i3 עושה יופי של עבודה ולא תמיד צריך לרכוש i7 וכו'. מחיר המעבד הוא משמעותי וערכו למהירות לא כזה משמעותי. כאן זה המקום לפשרה.

מערכת הפעלה

אם יש לכם אפשרות לרכוש בהנחה (כמו מארגון המורים למשל) אז עדיף לרכוש מהם, אם לא שווה לרכוש עם Windows מובנה בגרסת OEM (מותקן כבר במחשב).

המלצות

אביא כאן כמה המלצות לפי תקציב מבוסס על ההמלצות למעלה ובכל מקרה מומלץ להרים טלפון לשניידר להתייעצות + לראות אם יש מבצעים, מלאי עודף וכו'

עד 2000 ש"ח – מתאים לסטודנטים – מסך 14/15.6, מעבד i3, זכרון GB4/8, דיסק 500 רגיל (דיסק מכני), אין ווינדוס ואחריות שנה במעבדה

עד 3000 ש"ח – מעבד i5, זכרון GB8, דיסק 500 רגיל (דיסק מכני), ווינדוס מובנה, אחריות שנה (מומלץ לשדרג אחריות ל-3 שנים לדעתי)

עד 4000 ש"ח – מעבד i5, זכרון GB8, דיסק 256 SSD, ווינדוס מובנה, אחריות שלוש שנים באתר הלקוח (חלק מהדגמים מגיעים עם שירות איסוף והחזרה מאתר הלקוח)

מעל 4000 ש"ח – להרים טלפון לשניידר